Jdi na obsah Jdi na menu
 


XB Pro/TT-01 Chassis

 

(XB Pro - označení pro továrně sestavené modely připravené k okamžitému použití)

 

Poptávka po kvalitních modelech připravených k okamžitému použití je celosvětově čím dál tím větší. V důsledku toho firma Tamiya vyvinula zcela nové šasí XB Pro/TT-01, které je velmi vhodné pro začínající automodeláře . Modely na podvozku XB Pro/TT-01 se dodávají kompletně smontovány včetně karoserie, která je nastříkána a opatřena nálepkami. Součástí sestavených modelů je digitální proporcionální 2-kanálová pistolová RC souprava.Charakteristickým rysem TT-01 šasí je podélně uložený motor. Pro účinný přenos výkonu je použit trvalý pohon všech čtyřech kol (4WD).

 

 

Konstrukční řešení TT-01 šasí je podobné konstrukci použité pouze na šasí závodních modelů, jako je např. TB Evolution III. Toto řešení dovoluje efektivnější rozložení váhy. Baterie je umístěna podélně na opačné straně k motoru typ 540, přijímači a regulátoru rychlosti. Toto umožňuje přibližné rozložení váhy 50:50. Geometrie řízení se vyznačuje lineárním úhlem pro předvídatelné reakce a ostré zatáčky. Navíc geometrie zavěšení předních a zadních kol je semi -symetrická. Všechny tyto vlastnosti podporují měkké a velmi neutrální ovládání.

 
   
 

Modely na TT-01 šasí jsou extrémně lehce ovladatelné. Systém 4WD spojený s nezávislým zavěšením 4 kol zajišťuje dobrý přenos tažné síly mezi koly a vozovkou i na nerovných a hrbolatých cestách. Změny směru jsou rychlé a přesné. Pro závodění nabízí firma Tamiya tuningové díly, které zlepšují charakteristiky podvozku. Jedním z nejdůležitějších součástek auta jsou pneumatiky. Pro větší přenos výkonu nabízí Tamiya několik typů.

50454  Hladké pneumatiky 26mm/2ks Celica GT-FOUR Radial Tire Pneumatiky rally 26mm/2ks

 
 

Rovněž důležité jsou vložky.Vložky vyztužují pneumatiky podobně jako tlak vzduchu ve vozidlech normální velikosti. Tamiya nabízí několik vložek do pneumatik pro přizpůsobení různým podmínkám přenosu výkonu.

 

Tvrdé vložky do pneumatik 26mm (4ks) Vložky do pneumatik 26mm (4ks)

 
 
 

Pro zlepšení přenosu výkonu je nutné kvalitní tlumení. Tamiya nabízí sadu tlumičů plněných olejem, které nejen absorbují nerovnosti, ale také zmenšují kroucení chassis a stabilizují přenos váhy. Tyto tlumiče je možno nastavit rozdílnou viskozitou oleje na měkčí nebo tvrdší tlumení - 53619 CVA Mini Shock Unit

 

 

TT-01 je vybaven sériovým modelem s překvapivou akcelerací. Špičková rychlost je úctyhodná, ale je přizpůsobena průměrnému řidiči. Jestli hledáte vyšší rychlost, Tamiya nabízí motor Sport Tuned sportovně vyladěný 53068 RS540 Sport Tuned Motor . Pro maximalizaci rychlosti je nutné šasí osadit kuličkovými ložisky . Kuličková ložiska mají mnohem menší jízdní odpor ve srovnání s plastovými průchodkami. Snížení jízdního odporu má za následek vyšší rychlost a delší čas provozu.

 
 
 
 
 

továrně sestavené modely včetně RC soupravy

 

     

 

Pro ty kteří si model raději postaví sami je chassis TT-01 dostupné s několika typy karoserie nebo pouze samostatně s volbou jakékoliv karoserie v měřítku 1/10 a šířce 190mm. S TT-01 můžete využít Vaši stávající elektroniku nebo si vybrat nové vybavení. Ať použijete ten či ten způsob, získáte se všemi vozidly na podvozku TT-01 ty samé vynikající jízdní vlastnosti.

 

stavebnice na podvozku TT-01

 

58308  TT-01 Ford Focus WRC 2003 + sada ložisek ZDARMA 58332  TT-01 Citroen Xsara WRC 2004 + sada ložisek ZDARMA 58333  TT-01 Subaru Imprezza WRC 2004 + sada ložisek ZDARMA

58343  TT-01 Ferrari F430 + sada ložisek ZDARMA TT-01 Mercedes Benz DTM 2004 TT-01 Lancia Delta HF + sada ložisek ZDARMA

V poslední době se objevil na trhu i tuning pro podvozky TT-01 od firmy GPM .Tímto tuningem zlepšíte jízdní vlastnosti modelu.

TT-01 hliníkové řízení sada 1sada TT-01 přední horní ramena 1 pár TT-01 přední volnoběžka 1ks

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář